Chcielibyśmy aby Państwo byli przekonani, że przedszkole to najlepsze środowisko stymujujące wszechstronny rozwój dziecka. Warto również uświadomić sobie, że w dużej mierze to od nas zależy pozytywne nastawienie malucha do nowego  środowiska oraz otoczenia. Bądźmy zatem uśmiechnięci i spokojni, pamiętajmy również , że dziecko jest barometrem uczuć, potrafi doskonale odczytać niepokój rodzica. Stwórzmy dziecku atmosferę radości, w momencie towarzyszenia, pamiętajmy, że przedszkole jest ważnym i potrzebnym elementem w rozwoju społecznym malucha, jest również wspaniałą przygodą, którą warto przeżyć.

Poniżej chcemy dać Państwu kilka wskazówek, które z pewnością ułatwią we wrześniu adaptację Państwa dziecka:

• czytajmy opowiadania, których bohaterowie chodzą do przedszkola,
  • opowiadajmy o własnych wspomnieniach,
  • uświadamiajmy dziecku zalety przedszkola (przykładowo: nowi koledzy, dużo zabawek, ciekawe zabawy i wycieczki, itp.), należy pamiętać, że opowieści o przedszkolu powinny być rzeczywiste,
  • wspólnie z dzieckiem kupujemy kapcie, fartuszek czy też worek na rzeczy,
  • ćwiczmy z dzieckiem czynności samoobsługowe,
  • wcześniej przyzwyczajamy dziecko do przebywania w domu i w nowym miejscu pod opieką osób trzecich,
  • postarajmy się aby maluch miał kontakt z rówieśnikami, np. na placu zabaw,
  • w miarę możliwości w początkowym okresie odbierajmy dziecko z przedszkola wcześniej, ponieważ maluszek ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem może wydać mu się bardzo długi,
  • pozwólmy dziecku zabrać ze sobą cząstkę z domu, np. ulubioną zabawkę,
  • zachowujmy cierpliwość,
  • bądźmy wyrozumiali, systematyczni oraz konsekwentni,
  • pożegnanie powinno być krótkie, np. uśmiech, całus lub „pa-pa”

Bycie rodzicem to jedna z najpiękniejszych ale i najtrudniejszych ról w Państwa życiu, dlatego zrozumiałe ,że rodzi się w Was tak wiele pytań i wątpliwości.  Wychodząc na przeciw Państwa potrzebą co roku organizujemy bezpłatne spotkanie z Panią pedagog dotyczące adaptacji dziecka w przedszkolu. Warsztaty odbywają w się w przedszkolu –  tylko rodzice.

Serdecznie zapraszam na krótkie zajęcia adaptacyjne na przedszkolnym
placu zabaw. Już nie możemy się doczekać, żeby poznać nasze “Stokrotki’
( tak będzie nazywała się grupa maluszków w tym roku) .
Zajęcia odbędą się 26.08.br o godz. 16:00 ( około 40 min). Na spotkanie
może przybyć jeden rodzic (maseczka obowiązkowa) z dzieckiem. Dzieci
przywitają : Pani Anna i Magdalena .

Zapraszamy do kontaktu