Chcielibyśmy aby Państwo byli przekonani, że przedszkole to najlepsze środowisko stymujujące wszechstronny rozwój dziecka. Warto również uświadomić sobie, że w dużej mierze to od nas zależy pozytywne nastawienie malucha do nowego  środowiska oraz otoczenia. Bądźmy zatem uśmiechnięci i spokojni, pamiętajmy również , że dziecko jest barometrem uczuć, potrafi doskonale odczytać niepokój rodzica. Stwórzmy dziecku atmosferę radości, w momencie towarzyszenia, pamiętajmy, że przedszkole jest ważnym i potrzebnym elementem w rozwoju społecznym malucha, jest również wspaniałą przygodą, którą warto przeżyć.

Czas adaptacji Dzieci do przedszkola to proces, który w naszym przedszkolu zaczynamy już w kwietniu wspólnie z dziećmi z najstarszej grupy, witamy Maluszki rozpoczynające swoją przygodę z Jarzębinką. Dbamy o to, aby poczuły już klimat przedszkolny i nas poznały jeszcze zanim przekroczą próg przedszkola. Chcemy powitać wszystkie Dzieci piosenką, rysunkiem oraz specjalnie dla nich przygotowaną książeczką adaptacyjną (w formie Poradnika dla Malucha). Podkreślamy ważną rolę Rodziców w adaptacji dzieci, podczas spotkania warsztatowego, na którym mogą pobyć sam na sam z własnymi emocjami i odnaleźć odpowiedź na pytanie ,, W jakim momencie adaptacji Jestem Ja Rodzic?” . Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ,która obrazuję naszą wspólną przygodę, której celem jest ADAPTACJA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.

Zapraszamy do kontaktu